Płytki tarasowe

Współczesna technologia produkcji płytek gresowych daję możliwość osiągnięcia niezwykłej grubości nawet 2 lub 3 cm. Wasz taras może przetrwać zdecydowanie dłużej niż taras wykończony z użyciem tradycyjnych płytek. Głównie dlatego, że gresy 2 cm nie wymagają klejenia oraz fugowania. Ułożenie ich jest szybkie i łatwe. Znaleźć firmę biegłą w instalacji płytek tarasowych, dzisiaj nie jest łatwe. Ułożenie ich bez kleju i fugi ułatwia odprowadzenie wód opadowych (z deszczu, śniegu) i podnosi odporność tarasu na zmiany temperatury – zarówno dobowej, jak i sezonowej.(przejście przez 0 stopni Celsjusza). Tak zwane „płytki grubasy” to materiał nie tylko wytrzymały, ale również zapewniający bezpieczeństwo użytkowania,posiada współczynnik antypoślizgowy R11. Dostępny w szerokim wachlarzu rozmiarów, wzorów, kolorów i faktur – od gładkich tekstur, poprzez imitację betonu i kamienia aż po płytki drewnopodobne. 

W ofercie mamy kilkadziesiąt modeli

Różnych marek: Emperor, Bozza, GardenstonePeronda. Oferta taka pozwala na utrzymanie atrakcyjnej ceny i szybką dostawę dowolnej ilości zamawianych płytek. Wykorzystując gresy o grubości 2 cm i ich wyjątkowo szybki sposób montażu, można zaoszczędzić wiele cennego czasu. Płytki te można układać bowiem bezpośrednio na zagęszczonym podłożu, trawniku, kleju lub na specjalnych podkładkach dystansująco-poziomujących firmy Profilitec, które są szczególnie polecane na tarasy wentylowane.

Atrakcyjność „płytek grubasów podnosi dodatkowo fakt, że stanowią spójną stylistycznie całość z ułożonymi płytkami w salonie lub sypialni. Takie rozwiązanie, bez wyraźnego podziału na przestrzeń wewnętrzną i zewnętrzną, optycznie powiększa obie i stanowi ciekawe rozwiązanie dekoracyjne.

Podsumowując, zaletami tych płytek są:
– szybkość montażu
– możliwość ewentualnego demontażu lub sprawdzenia izolacji
– łatwość utrzymania czystości
– duża wytrzymałość
– bezpieczeństwo użytkowania
– oszczędność czasu przy montażu
– duży wybór w rozmiarach
– atrakcyjny design