Prysznic tarasowy Iroko

Z drewna o wyjątkowych właściwościach

Prysznic zewnętrzny wykonany na wymiar z egzotycznego drewna Iroko, pochodzącego z lasów tropikalnych Afryki. Iroko jest popularnym gatunkiem do produkcji okien, podłóg, mebli. Ze względu na swoje właściwości jest wykorzystywany także w szkutnictwie Charakteryzuje się dużą trwałością i wytrzymałością na warunki atmosferyczne.

Jest wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, oddziaływanie deszczu, śniegu, wiatru czy promieni UV. Nie poddaje się procesom gnilnym oraz atakom insektów. Posiada naturalne oleje ochronne. Iroko jest odporne na płowienie.

Należy do gatunków ciężkich, jest twarde, gęste i stabilne wymiarowo. Posiada wyrazistą jasnożółtą, lub cytrynową barwę. Pod wpływem działania powietrza i światła powierzchnia drewna ciemnieje. 

Prysznic tarasowy

Prysznic został wykonany w technologii podtynkowej z możliwością regulacji temperatury ciepłej i zimnej oraz przełączania pomiędzy deszczownicą a zestawem natryskowym z przyłączem zintegrowanym oraz wężem 1,25 m przeciwskrętnym typu isiflex.

Poszczególne elementy systemu podtynkowego mogą zostać zdemontowane w porze zimowej, aby uniknąć wpływu zimowych warunków atmosferycznych. Element podtynkowy zostaje zabezpieczony obudową elastomerową.

Podest prysznica odprowadza wodę do podłoża żwirowego.